Czy osprzęty naścienne mogą być stylowe?

Czy osprzęty naścienne mogą być stylowe?

Czy osprzęty naścienne mogą być stylowe?

Osprzęty, jak chociażby łącznik świecznikowy, towarzyszą nam praktycznie wszędzie. To właśnie dzięki nim, możliwe jest bowiem wygodne włączanie i wyłączanie oświetlenia lub obsługa dzwonka do drzwi. Widujemy je więc w naszych domach, w pracy, w sklepach. Trudno jest wyobrazić sobie zatem wnętrze, pozbawione klasycznych pstryczków. Jeszcze do niedawna, osprzęty te budziły jednak sporą irytację u osób, stawiających na konkretne style aranżacyjne. Proste formy i sterylna, biała kolorystyka nierzadko gryzły się bowiem z wieloma kolorami ścian i meblami, sprawiając, że instalacja łącznika w nowym domu często wiązała się z kompromisami. Na przestrzeni lat, producenci osprzętów dostrzegli jednak potencjał elegancji, tkwiący w tego typu osprzętach. Dzięki temu, projektowanie mieszkań lub przestrzeni biurowych stało się procedurą znacznie bardziej elastyczną. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Osprzęty Sedna – unikatowa forma i ponadczasowe piękno

Produkty z serii Sedna to niezwykle różnorodna grupa osprzętów, obejmująca zarówno standardowe łączniki pojedyncze, jak i podwójne wyłączniki schodowe. Znakiem rozpoznawczym serii jest bogactwo dostępnych wariantów kolorystycznych – znajdziemy tu bowiem pięć kolorów elementów centralnych oraz siedem kolorów ramek. Dzięki temu, możliwe staje się uzyskanie zarówno jednolitej estetyki, jak i ciekawych kombinacji, odpowiadających naszym upodobaniom. Ramki Sedna są przy tym niezwykle cienkie, o grubości zaledwie 8 mm. Sprawia to, że zainstalowany łącznik świecznikowy może stać się wyjątkową ozdobą nowoczesnego salonu, stawiającego na prostotę i minimalizm.

Nowoczesne osprzęty to także ogromna wygoda montażu. Seria Sedna odznacza się bowiem starannie zaprojektowaną, teleskopową konstrukcją, ułatwiającą instalację wyłącznika nawet na bardzo nierównej powierzchni. Dzięki swojej estetyce i dużej wytrzymałości, podwójne wyłączniki schodowe z tej serii znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i hotelach tudzież biurowcach. Renomowani producenci coraz częściej wzbogacają również swoje oferty o osprzęty, opracowane z myślą o inteligentnym budownictwie. Znajdziemy tu więc ściemniacze oraz regulatory temperatury, utrzymane w tej samej estetyce, co wyłączniki. Dzięki temu, implementacja nowoczesnych technologii nie musi wiązać się z mozolnym poszukiwaniem elementów, pasujących do tych już zainstalowanych.