Urządzenia, zapewniające skuteczny monitoring sieci elektrycznych

Urządzenia, zapewniające skuteczny monitoring sieci elektrycznych

Urządzenia, zapewniające skuteczny monitoring sieci elektrycznych

Dawno minęły już czasy, kiedy to wszelkie awarie sieci elektrycznych zaskakiwały nas w najgorszym możliwym momencie. Nagłe usterki nierzadko paraliżowały funkcjonowanie sklepów internetowych oraz wszelkich call center, powodując tym samym frustrację klientów oraz kosztowne opóźnienia. Częstym następstwem awarii nierzadko były również uszkodzenia komputerów i innych istotnych urządzeń. Z tego też powodu, nowym standardem we współczesnym przemyśle stało się korzystanie z zaawansowanych mierników parametrów sieci. Wykorzystywane we właściwy sposób, technologie te umożliwią nam pełen wgląd w pracę całej instalacji, pozwalając na szybką reakcję po wykryciu wszelkich nieprawidłowości. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Pomiary z użyciem przekładników

Przekładniki prądowe i napięciowe to urządzenia, bez których trudno jest sobie wyobrazić prawidłowy pomiar prądów i napięć, występujących w poszczególnych obwodach. Urządzenia te, dysponujące mniejszymi zakresami pomiarowymi, umożliwiają pomiar energii o znacznie większej mocy. Cały proces jest całkowicie bezpieczny, dzięki obecności izolacji galwanicznej. Oddziela ona główny tor wysokiego napięcia od toru pomiarowego. Niewątpliwym atutem przekładnika napięciowego i prądowego jest przy tym wysoka precyzja pomiarów, umożliwiająca użytkownikowi uzyskanie wszystkich niezbędnych informacji, związanych z pracą urządzeń.

Inteligentne mierniki parametrów sieci

Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się w naszym kraju także i nowoczesne mierniki parametrów sieci, dostarczające na bieżąco wszystkie istotne informacje, związane z pracą PDU. Przykładem jest tu chociażby analizator PowerLogic BCPM, opracowany przez renomowaną firmę Schneider Electric. Urządzenia te pozwalają na monitoring nawet do 84 obwodów, zaś korzystać z nich mogą użytkownicy zarówno nowych instalacji, jak i tych dopiero modernizowanych. Inteligentne mierniki to także usprawnienie procesu dystrybucji energii, przeciwdziałanie przestojom czy też możliwość śledzenia alokacji kosztów prądu oraz jego zużycia. Pomimo swojej złożoności, urządzenia te odznaczają się prostą obsługą, co dodatkowo zwiększa ich przystępność.