Zabezpieczenie silników i serwerowni za pomocą nowoczesnych technologii

Zabezpieczenie silników i serwerowni za pomocą nowoczesnych technologii

Zabezpieczenie silników i serwerowni za pomocą nowoczesnych technologii

Nowoczesny przemysł znacząco różni się od norm, do których przyzwyczailiśmy się jeszcze kilka lat temu. Linie produkcyjne opierają się obecnie głównie na pracy zaawansowanych maszyn, odznaczających się znacznie większą efektywnością, niż czynnik ludzki. Postępy możemy również zauważyć we wszystkich firmach, korzystających na co dzień z serwerowni. Nowoczesne technologie pozwalają nam bowiem na zdalne monitorowanie UPS, dzięki któremu zareagujemy szybciej na wszelkie awarie oraz zapobiegniemy zbędnym wydatkom. Główną cechą, którą odznaczają się wszystkie tego typu technologie, jest bowiem ogólna wygoda, wyręczająca użytkowników w najistotniejszych czynnościach, związanych z obsługą urządzeń. Oto, co warto wiedzieć na ich temat.

Inteligentne układy rozruchowe

Nowoczesne układy rozruchowe, jak chociażby popularna seria TeSys, łączą w sobie szereg funkcji, usprawniających prawidłową pracę silników. Wyposażone w nowoczesne odłączniki SN, znajdują one zastosowanie przy zabezpieczeniu softstartów, rozruchu bezpośrednim czy też pracy nawrotnej. Układ rozruchowy chroni silnik przed szkodliwymi przeciążeniami, a także umożliwia kompleksowe pomiary oraz diagnostykę. Urządzenia tego typu nierzadko są również wyposażone w pamięć podręczną, pozwalającą na zarejestrowanie i analizę nawet pięciu ostatnich wyzwoleń. Układy te to także szereg funkcji zaawansowanych, przeznaczonych do analizy wartości prądu wyzwolenia tudzież nierównego obciążenia faz.

Monitoring UPS

Systemy, przeznaczone do zdalnego monitoringu UPS, to niezwykle popularne rozwiązanie, widywane coraz częściej na terenie polskich firm. Umożliwiają nam one bowiem bezproblemowe połączenie z zasilaczami awaryjnymi firmowej serwerowni, w celu zarządzania ich pracą za pośrednictwem komputera. Podobnie jak w przypadku układów rozruchowych z odłącznikami SN, także i tutaj postawiono na skuteczne połączenie ochrony urządzeń z możliwością monitoringu ich pracy. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, użytkownik jest w stanie wykryć awarie w najwcześniejszym ich stadium, co pozwala na szybkie podjęcie właściwych kroków. Systemy do zarządzania zasilaczami UPS to także gwarancja bezpieczeństwa, zapewnione przez szeroki wachlarz przydatnych funkcji. Oprócz zabezpieczenia dostępu hasłem, osoba zarządzająca jest tu również w stanie utworzyć odrębne grupy pracowników, o różnych stopniach uprawnień. Jednym z najpopularniejszych dostawców tego typu usług na terenie Polski jest uznana firma Schneider Electric.